NOWOCZESNA GINEKOLOGIA

Laser zrewolucjonizował wiele dziedzin medycyny …teraz wkracza do ginekologii.
Coraz częściej schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, można zlikwidować za pomocą zabiegów bezinwazyjnych.
Mona Lisa Touch™ to innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnym kobiety. Zabieg służy do regeneracji i odmłodzenia miejsc intymnych kobiet. Terapia w znaczący sposób wpływa na podniesienie komfortu życia pacjentek, a wyróżniają ją przede wszystkim bezpieczeństwo, brak inwazyjności oraz okresu rekonwalescencji.
Zabieg laserem Mona Lisa Touch jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet które szukają procedury mniej inwazyjnej w porównaniu do zabiegów, jakie proponuje chirurgia plastyczna lub zabiegów farmaceutycznych. Zabieg ma na celu przywrócenie naturalnego pH pochwy, zwiększenie elastyczności jej ścianek, jak również lepszego ich napięcia oraz nawilżenia.
Wiązka lasera oddziałuje na ścianki, powodując ich fototermiczne nieablacyjne napięcie oraz obkurczanie pochwy. Następuje stymulacja wytwarzania kolagenu w błonie śluzowej (zwiększenie elastyczności i napięcia, obkurczanie ścian). Ponadto obserwujemy pobudzenie produkcji glikogenu odpowiedzialnego za nawilżenie pochwy. Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd, suchość oraz infekcje odczuwają znaczną poprawę. Wpływa to na polepszenie jakości życia codziennego oraz seksualnego.
Problem, jakim jest wysiłkowe nietrzymanie moczu wynika m.in. z osłabienia mięśni dna miednicy, rozciągnięcia pochwy w wyniku którego dochodzi do zmiany kąta nachylenia cewki. Dzięki terapii laserowej, w wyniku której ulega wzmocnieniu przednia ściana pochwy, dolegliwości ustępują.

 

Zastosowanie Lasera Mona Lisa Touch™ wskazane jest dla kobiet dotkniętych problemami takimi jak:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu (np. przy kucnięciu, kaszlu, tańcu, wysiłku)
  • obniżenie przedniej i tylnej ściany pochwy (jak często określają to pacjentki: „wyczuwalna „gulka” w szparze sromowej”)
  • dyskomfort przy współżyciu
  • przerost warg sromowych

WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU

PLASTYKA WARG SROMOWYCH

ŻYCIE SEKSUALNE-DYSKOMFORT PRZY WSPÓŁŻYCIU

MENOPAUZA – ATROFIA NARZĄDÓW PŁCIOWYCH