Koblacja

Szanowni Państwo!

 

Z satysfakcją informujemy, że poszerzyliśmy zakres proponowanych Państwu metod operacyjnych o zabieg usuwania migdałków podniebiennych i tzw. trzeciego migdałka techniką KOBLACJI zwanej niekiedy „chłodnym laserem”.

Co to jest koblacja ? 

 

Jest to technologia stosowana od ponad 10 lat w najnowocześniejszych ośrodkach w Polsce i na świecie, wykorzystująca promień plazmy do delikatnego rozpuszczania i oddzielania tkanek w czasie zabiegu usuwania migdałków, z jednoczesnym hamowaniem krwawienia. W przeciwieństwie do tradycyjnego, „gorącego” lasera, temperatura plazmy to jedynie 40-60 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia tkanek w sąsiedztwie migdałka.

Jakie są korzyści z zastosowania metody koblacji? *

 

Znacznie mniejsze dolegliwości bólowe po zabiegu w porównaniu z „techniką na ostro” tzn. przy użyciu skalpela,

Szybszy powrót do normalnej diety,

Istotnie mniejsze ryzyko powikłań – plazma poza rozpuszczaniem tkanek, zamyka naczynia krwionośne, co skutkuje PIĘCIOKROTNYM zmniejszeniem krwawienia w stosunku do technik tradycyjnych,

W przypadku migdałka trzeciego – koblacja umożliwia jego usuwanie przy użyciu techniki videoendoskopowej, (czyli nie „na ślepo” jak w metodach standardowych), co radykalnie zmniejsza ryzyko odrostu migdałka i powoduje, że zabieg jest praktycznie bezkrwawy.